img

Догляд за пенсіонерами

Догляд за людьми похилого віку — важка фізична та емоційна робота, яка під силу не всім. Добре, якщо рідні можуть приділяти літній людині більше уваги та часу. Проте не завжди вдається організувати постійний та якісний догляд навіть за великого бажання.

У тих випадках, коли йдеться про необхідність цілодобового догляду, ситуація суттєво ускладнюється. І цю проблему потрібно розв'язувати, адже якість життя літньої людини напряму залежить від рівня допомоги. Усе просто: чим кращий догляд за пенсіонерами, які потребують особливої уваги та турботи, тим комфортнішим буде їх повсякденне життя.

Не секрет, що з віком кількість проблем зі здоров'ям та психоемоційним станом збільшується. Нормалізувати порушений стан та надати необхідну медичну та психологічну допомогу лише зусиллями рідних дуже складно. Який вихід? Шукати оптимальний варіант надання необхідної допомоги. Наразі є декілька способів організації догляду за людьми похилого віку. 

Домашній догляд за близькими

Такий варіант доречний у тому випадку, якщо літня людина самостійно пересувається, може виконувати гігієнічні процедури, одягатися та приймати їжу. Тобто тоді, коли вона не потребує цілодобової допомоги. 
Проте домашній догляд за близькими, які мають обмежену рухливість, або тими, хто переживає перебіг важкої хвороби чи розлад психічного стану, є дуже складним випробуванням. І фізичним, і моральним. Ба більше, здебільшого догляд вимагає особливих навичок і медичних знань. Отже, без сторонньої допомоги часом не обійтися.

Допомога доглядальниці

Один із поширених варіантів домашнього догляду за людьми похилого віку — допомога доглядальниці/доглядальника. Зазвичай такі послуги надають досвідчені фахівці з медичною освітою та багажем спеціальних навичок. 

За умови отримання такої допомоги літня людина постійно знаходиться під наглядом. А її рідні та близькі мають змогу жити своє життя, проте регулярно бачитися з родичем та за потреби коригувати обсяг послуг доглядальниці чи доглядальника. 

Паліативна допомога в хоспісі 

Особливої допомоги потребують літні люди, які живуть з важкими невиліковними хворобами, що прогресують. На розв'язання такої проблеми націлені паліативні послуги, які можна отримати в спеціальному медичному закладі — хоспісі.

Хоспіс надає комплексну допомогу, яка спрямована на полегшення страждань людей зі скороченим терміном життя та покращення якості їхнього життя. 

У наш час ставлення до будинків літніх людей (геріатричних пансіонатів) та хоспісів змінюється на краще. Особливо завдяки осучасненню такого виду допомоги та якості умов, у яких живуть, лікуються та спілкуються літні люди. 

Перебувати в спеціалізованому закладі безпечніше та комфортніше, ніж жити наодинці та постійно бути під загрозою погіршення стану й неотримання своєчасної допомоги — медичної, фізичної та психологічної.
Тож якщо вашій близькі людині похилого віку потрібен постійний кваліфікований догляд, варто звернутися до спеціалізованої установи паліативної допомоги — хоспіс для пенсіонерів. Зазначимо, що з 1 квітня 2020 року паліативна допомога увійшла до Програми державних гарантій медичного обслуговування населення.

Хоспіс для пенсіонерів

У такому закладі працюють досвідчені лікарі та висококваліфікований медичний персонал. Хоспісна допомога спрямована на полегшення болю та інших негативних симптомів погіршення якості життя літніх людей. Тут вони отримують не лише лікувальну та фізичну допомогу, а й емоційну та духовну. 
Мешканці хоспісу цілодобово знаходяться під наглядом команди фахівців, які забезпечують медичну та психосоціальну підтримку пацієнтам та їхнім родинам.

Для літніх людей створюється затишна атмосфера уваги та турботи. Людям похилого віку гарантовано гідний професійний догляд, можливість відчували себе в безпеці та комфорті.

Як вибрати хоспіс у Києві?

Якщо ви вибираєте хоспіс для батьків або для інших родичів похилого віку, зверніть увагу на наявність потрібних ресурсів, які гарантують якісний догляд.

При виборі необхідно з'ясувати кваліфікацію персоналу, умови надання цілодобового медичного догляду, наявність відеоспостереження та охорони. А також поцікавитися умовами проживання, зокрема: 

  • особливостями варіантів розміщення в кімнатах;
  • наявністю кнопок виклику персоналу;
  • якістю харчування та різноманіттям раціону;
  • переліком видів дозвілля тощо.
  • Також варто завчасно дізнатися, які документи необхідно оформити для отримання можливості розміщення літньої людини в хоспісі. 

Звісно, що вибір виду догляду залежить від стану здоров'я, особливостей захворювання літньої людини, її потреб та інших вагомих факторів. Але в будь-якому випадку звернення до професіоналів значно підвищує рівень життя літньої людини, яка потребує особливої допомоги.

Подбайте про своїх рідних — змініть їх життя на краще!