
Фізіотерапія для людей похилого віку після хвороби
Фізіотерапія — це сукупність методів лікування, які використовують фізичні чинники (механічні рухи, тепло, світло тощо) для покращення функціонального стану організму. Зазвичай курс фізіотерапії проходять паралельно з медикаментозною терапією, щоб якнайшвидше подолати хворобу.
Наприклад, фізіотерапевтичні процедури допомагають пришвидшити лікування артриту, артрозу, остеохондрозу, парезу, невриту, невралгії, нервових сплетень та корінців. При лікуванні суглобів фізіотерапія знімає біль, сприяє відновленню рухливості зчленувань, має протизапальний ефект.
Значення фізіотерапії для людей похилого віку
Молодь та люди середнього віку відновлюються значно швидше за літніх людей, у яких здебільшого відсутні достатні для цього фізичні та психологічні ресурси. І це природно: вікові зміни, наслідки хвороб спричиняють зниження витривалості організму до навантажень, зменшення його адаптаційних можливостей і підвищення чутливості до дії чинників навколишнього середовища.
Тож людям похилого віку, які проходять курс лікування, важливо забезпечити максимальні умови для повернення до стабільного фізичного та психологічного стану. Досягти необхідних результатів відновлення допомагають відповідні фізіотерапевтичні методи лікування.
Фізіотерапія для людей похилого віку допомагає мінімізувати негативний вплив хвороб та процесу старіння на життя. Лікувальні та профілактичні процедури сприяють покращенню фізичної форми, зменшенню болю у м'язах і суглобах, покращенню рухливості та гнучкості суглобів. Тож забезпечують умови для покращення самопочуття літньої людини.
Фізіотерапія для пенсіонерів
Основні види фізіотерапії для пенсіонерів:
- Реабілітаційний масаж. Така процедура допомагає поліпшити кровообіг, покращити рухливість, а отже — покращити настрій та фізичну форму людини. Під час виконання процедури спеціаліст діагностує проблеми з рухом, працює над збільшенням діапазонів руху, масажує місця тиску — і в такий спосіб знижує силу болю, який відчуває пацієнт. Лікувально-розслаблювальний масаж може включати різні техніки: шведський масаж, точковий масаж та інші.
- Лікувальна гімнастика може включати розминку, м'язові вправи, розтягування та інші типи вправ. Правильно підібрані вправи, якщо їх виконувати регулярно, допомагають знизити ризик появи вікових захворювань, які переважно вражають опорно-рухову систему організму. Заняття з лікарем-фізіотерапевтом сприяють якнайшвидшій ліквідації анатомо-фізіологічних порушень, допомагають покращити координацію.
- Електротерапія — сучасний метод, який є частиною комплексного лікування захворювань хребта та суглобів. Може включати електроміостимуляцію, ультразвукову терапію та інші методи, які сприяють зменшенню больових відчуттів. Електротерапія ефективна при лікуванні запальних захворювань периферичної нервової системи: радикуліт, корінцевий синдром, міжреберна невралгія, ішіас (защемлення сідничного нерва та його запалення) тощо.
- Гідротерапія — один з найстаріших і найбільш відомих методів фізіотерапії. Він заснований на зовнішньому використанні води із лікувальною та профілактичною метою. Водолікування допомагає зменшити біль та поліпшити рухливість. Гідротерапія може включати фізичну терапію в басейні та інші методи (ванна для нижніх кінцівок, підводний душ-масаж тощо).
Для вибору оптимальної програми відновлення рекомендовано звертатися до професійних фізіотерапевтів. Профільні спеціалісти оцінюють та аналізують фізичний стан людини похилого віку, розробляють індивідуальну програму лікування та вправ.
Фізіотерапія після хвороби
З віком зростає ризик багатьох захворювань, пов’язаних із кістково-м'язовою системою. Часто через недостатню фізичну активність атрофуються м’язи, тому навіть після одужання людина може отримують травми.
Підвищується ризик появи остеопорозу, дегенеративних змін суглобів або обмеження рухливості. Тож люди похилого віку потребують особливої уваги та постійного спостереження за своїм здоров’ям.
Важкохворим доводиться бути прикутим до ліжка протягом тривалого періоду часу, що, звісно, вкрай негативно впливає на загальний стан організму. Тривале знаходження в ліжку та вимушена безпорадність не тільки гнітюче діє на психологічний стан людини, а й знижує опірність організму. А також створює сприятливі умови для розвитку інфекційних захворювань, що ще більше загострює проблеми за здоров'ям.
Фізіотерапія після хвороби сприяє покращенню фізичного стану літньої людини та прискорює її повернення до повноцінного життя шляхом зменшення болю, підвищення рухливості та координації рухів, покращення м'язової сили та витривалості.