Прообрази будинків для літніх людей з'явилися в Київській Русі
Прообрази будинків для літніх людей з'явилися в Київській Русі відразу після прийняття християнства. У Візантійській імперії турбота про немічних покладалася на священників, цю практику вирішив перейняти князь Володимир і наказав будувати більше церков і монастирів, при кожній з яких мав бути притулок (богадільня у народі)
За Ярослава Мудрого з'явилося Міністерство соціального забезпечення. Відомство проводило перепис похилих людей і вирішувало, скільки ще притулків потрібно відкрити. Почався поділ на чоловічі та жіночі богадільні, а до допомоги по догляду за немічними почали залучати всіх бажаючих.
В Київській Русі з'являлися державні "Будинки піклування" (від слова "приглядати" - тобто опікуватись), вони перебували при монастирях, фінансувалися з державних та приватних джерел. Військові, що вийшли у відставку, сироти, люди похилого віку отримали там притулок. За соціальну підтримку, процвітання, а також будівництво нових богадільнів відповідали місцеві чиновники.
У середині XIX століття похилих людей почали селити залежно від стану, виник поділ по віросповіданню.У цей час почали відкриватися приватні будинки для людей похилого віку, фінансовані багатими купцями.
За ряданських часів літніх людей відокремили від інших "немічних" і наділили окремим статусом.З'явилися спеціалізовані заклади, розраховані лише для літніх людей. На початку 2000-х з`явилися приватні будинки для людей похилого віку, якість обслуговування в них була набагато кращою, ніж у державних закладах.Постояльці отримували тут повноцінне та різноманітне харчування, професійні медичні послуги, комфортні кімнати та дозвілля.Послуги закладів коштували дорого, тож далеко не кожен міг ними скористатися.
Сьогодні вартість проживання в будинку для літніх людей стала доступнішою. Літні люди можуть вести там повноцінне життя, а не доживати роки, що залишилися. Якщо Ваші близькі потребують регулярного догляду, ми з радість Вам допоможемо, і потурбуємося про ваших рідних.